Убави дестинации

Секој би сакал да плива овде…

На лето, битно е да сме покрај вода и да се разладуваме. Секако дека на море е најубаво, но, понекогаш и езеро или базен се повеќе од доволни.

Кога станува збор за базените, низ светот има неколку кои го одземаат здивот и се повеќе од фантастично совршени!

Еве кои се базените кои се меѓу најубавите во светот:

Базенот кој е сместен во комплексот Hanging Gardens Ubud Hotel, Индонезија

Базенот во Веласару ресорт на МалдивитеБазен на висококатница во Сао Паоло, Бразил

Базенот во хотелото Карузо, Амалфи, ИталијаХотелски базен на Санторини, Грција

Базенот во хотелот Бирас Крик на Британските Девствени ОстровиБазен со топла вода на Швајцарските Алпи Огромен базен во The Mardan Palace, Антлија

Базенот во Blue Lagoon Geothermal Resort, Исланд

Во хотелот The Marina Bay Sands во Сингапур се наоѓа базен кој е сместен на 57. кат

Базен во Тајланд со обоена вода

 

Поврзани статии

Back to top button