ЖивотУбави совети

Како се прави најпосакуваната фризура за оваа сезона – видео

Ако сте задоволни со вашата фризура, но сепак сакате да направите мала промена, оваа фризура е идеална за вас! Ние ви го носиме најновиот тренд од Холивуд, т.н. #nuwave. Овој тренд на коса бил инициран од холивудскиот фризер Anh Co Tran . Станува збор за прекршена, брановидна фризура со омбре прамени. Дали ви се допаѓа новата тренди фризура?

https://www.instagram.com/p/BdinWszBCCw/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=embed_legacy

Во продолжение и видео како се прави оваа ултра модерна фризура!

https://www.instagram.com/p/BdWCfDEhhEm/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=embed_legacy

Поврзани статии

Back to top button