ДомУбави совети

Кои бои да ги комбинирате во домот оваа година?

Розова и црвена. Сива и жолта боја. Постојат многу уникатни бои кои можат да се комбинираат и на тој начин да создадат модерен и трендовски изглед. Од кујната до бањата, доколку сакате да го освежите вашиот простор, изберете нешто живописно и со стил. Од мноштво на комбинации ќе ги разделиме неколкуте што ни се допадна и кои му даваат модерен изглед на просторот. Златна со кафена е шик и софистицирана комбинација. Портокалова и црвена се светли и енергични. Лила и жолта привлекуваат внимание и се малку еклектични. Морнарско плава и неонско розова даваат драматичен контраст.

 

Поврзани статии

Back to top button