МодаУбави совети

Чантите кои прават да се чувствуваме помладо

Чантите се најважниот моден додаток за секоја девојка и жена. Без нив секоја жена се чувствува како без дел од себе. Иако сме навикнати на големи чанти за се и сешто, потребно и непотребно да носиме во нив, оваа сезона актуелни се малите, слатки и необични чанти. 

Во најразлични облици, мали и поголеми, од пастелни бои на природата до темно загасени нијанси, чантите кои оваа сезона сите ги обожаваме едноставно се совршени. Ранчињата со принт се неизбежни и ни се омилени. 

Престојнава сезона чантите ќе нè подмладуваат. Повеќето модели ќе може да ги комбинирате и со спортски и со елегантни аутфити. Па, го избравте ли вашиот модел?

Поврзани статии

Back to top button