Убави книги и филмови

Филм за убав ден

За опуштање после долгиот работен ден, на сите ни треба добра романтична комедија. Иако романтичните комедии се жанр кој жените го преферираат, сепак кога станува збор за филмот кој ви го предлагаме за денес, ни мажите нема да останат имуни поради сензуалната Џенифер Лопес која ја толкува главаната улога.

Филмот Shall We Dance? е филм од 2004-тата година кој е римејк на јапонски филм од 1996 година со исто име. Во главните улоги освен Лопес, се појауваат и Ричард Гир и Сузан Сарандон. Ќе уживате во забавен филм со многу добра музика и заводнички танц.

Поврзани статии

Back to top button