Убави книги и филмови

Филм за убав ден

За денеска одбравме моќна драма со историски и криминалистички елементи.

Овој филм е во режија на Том МекКарти, сценариото е на Џош Сингер, а главните улоги ги толкуваат Марк Руфало, Рејчел МекАдамс и Мајкл Литон.Филмот е сниман според вистинска приказна за едно истражување на Бостон Глоуб весникот за злоставување на деца.

Приказна која ќе ве трогне и ќе ви покаже дека новинарите некогаш се подобри од детективите.

Поврзани статии

Back to top button