Убави книги и филмови

Филм за убав ден

За убав и забавен ден одбравме една интересна комедија снимана по сценарио и режија на мега популарниот режисер Педро Алмодовар.

Главните улоги во филмот ги толкуваат Хавиер Камара, Пепа Чаро, Сесилија Рот, а улоги имаат и светски познатите Пенелопе Круз и Антонио Бандерас. Речиси целото дејствие на овој филм се слулува за време на еден авионски лет каде ќе бидете свдоци на чудни, комични и неверојатни приказни.

Поврзани статии

Back to top button