Убави книги и филмови

Филм за убав ден

За убав и забавен понеделник, одбравме комедија!

Откако ќе ја изгуби работата и ќе дознае дека нејзиниот сопруг ја изневерувал, Тами се одлучува да тргне на авантуристичко патување заедно со нејзината чудна, нестабилна и пијана баба.

Филмот е во режија на Бен Фалкон, а главните улоги ги толкуваат Мелиса МекКарти, Кејти Бејтс и Сузан Сарандон.

Поврзани статии

Back to top button