Убави книги и филмови

Филм за убав ден {06.07}

За денеска одбравме еден одличен филм кој нема да ве остави да се мрднете од фотелјата додека го гледате!

Иако е малку постар, сепак, се уште важи за еден од најдобрите филмови чија централна тема е грабеж на банка.

Супер филм со одлично сценарио, совршен план за грабеж на банка и возбудлива заложничка драма. Едноставно, мора да го изгледате!

Филмот е во режија на Спајк Ли, а главните улоги ги толкуваат Дензел Вашингтон, Клајв Овен и Џоди Фостер.

 

Поврзани статии

Back to top button