Убави книги и филмови

Филм за убав ден

Филмот кој е наш предлог за денес е безвременски филм кој откако ќе го изгледате ќе посакате да го гледате уште неколку пати.

“The Age of Adaline е американски романтичен филм со фантастични елементи и ја раскажува приказната за една жена која не старее воопшто. Хероината на овој филм после една тешка сообраќајна несреќа ќе започне да живее вечен живот. На нејзиното лице нема да се појават брчки и лузни, нејзината коса ќе биде без седи влакна. После многу години минати во самотија и криење на чудни тајни таа ќе сретне маж кој ќе го промени нејзиниот живот во целост и засекогаш.

Главната улога ја толкува убавата Блејк Лајвли, а во останатите улоги се појавуваат Мајкл Хуисмен, Кети Бејкер, Аманда Кру и Харисон Форд.

Поврзани статии

Back to top button