Убави книги и филмови

Филм за убав ден

Филмот кој е наш денешен избор е романтична комедија со која добро ќе се забавувате, но и ќе ви постави неколку прашања.

Филмот  “How To Be Singleе приказна за врските, за тоа што и прави далечината на љубовта, за оставањето, за тоа како е да се биде сингл и како изгледа животот во Њујорк, градот на самците…

Сниман е според новела на Лиз Тучило. Режијата е на Кристијан Дитер, а главните улоги ги толкуваат Дакота Џонсон, Ребел Вилсон и Лесли Мен.

Поврзани статии

Back to top button