Убави книги и филмови

Филм за убав ден

Одбравме филм кој е сниман по роман на Николас Спаркс и кој ќе ви измами колку насмевки, толку и солзи. Прекрасна романтична драма која вреди да ја изгледате.

Филмот следи две љубовни приказни, едната е онаа на Софија и Лук, другата е онаа на Рут и Ајра. Приказни за тоа колку моќна може да биде љубовта и да помести планини! Две толку слични, а сепак толку различни приказни… Стоплете си го срцето!

Филмот е во режија на Џорџ Тилман Џуниор, а главните улоги ги толкуваат: Скот Иствуд, Брит Робертсон, Алан Алда и Уна Чаплин.

Поврзани статии

Back to top button