МодаУбави совети

Три модели на џемпери кои треба да ги имате оваа есен!

Бидејќи вечерите се веќе доста ладни, и есента само што не ни тропнала на вратата сега е вистинското време да се купи малку потопла гардероба. Едно од најпрактичните и неопходни парчиња за ова време од годината е џемпер. Може да се носи со сè и при секоја прилика, па пожелно е да го имате во неколку различни варијанти.

Топло, меко и удобно џемперче е вистински незаменливо парче гардероба. Затоа секоја нова сезона ви носи нови штосни модели со кои ќе бидете среќни и ќе се чувствувате удобно при самото носење. Оваа сезона ни донесе три трендови кога се џемперите во прашање. Погледнете во продолжение!

Долг кардиган.  Одличен е за секоја прилика, па не го заобиколувајте. Практичен и интересен. Го топли и прикрива целото тело, нуди удобност и комфорност при самото носење. Лесно може да се комбинира. Ако се двоумите во која боја да го купите ве советуваме дека окер-жолтата, сивата, бебешко розовата и маслинесто зелената боја оваа сезона ќе бидат вистински ин. 

Краток џемпер. Летото го наговести овој тренд со кратки маички и корсетчиња а есента ни ги донесе најслатките кратки џемперчиња. Веќе по бутиците ги има и ќе може да ги забележите во сите бои, со различни дебели и потенки линии, широки а и тесни кои може да доловат доста секси изглед. Потесните комбинирајте ги и носете ги на вечерните излегувања додека оние широките и лелеавите во дневни излегувања. 

Широк и долг. Убавината е во тоа што нуди удобност и изгледа ептен интересно и уникатно. Може да се комбинира во секакви комбинации и за секакви пригоди. Овој тренди џемпер се носеше и лани, а ќе се носи и оваа година. Оргиналноста е секогаш во мода, не заборавајте. Ваквиот џемпер ќе ви обезбеди топлина и удобност во ладните денови кои допрва ќе дојдат. Признајте, има нешто магично во овој модел на џемпери, изгледаат како да сте ги позајмиле од вашата посилна половина.

 

Поврзани статии

Back to top button