ЖивотУбави совети

Трикови со светкава сенка за очи за свеж и одморен изглед!

Сакате да изгледате свежо и одморено а во исто време свесни сте дека ви недостасува сон? Испробајте некои од триковите со светкава шминка, советуваат професионалците.

Светкава или светла сјајна сенка ќе направи очите да ви изгледаат поголеми и поотворени доколку ја нанесете на внатрешната страна (кон носот) на капакот од окото. Уште подобар ефект ќе постигнете доколку и на надворешниот дел од капакот нанесете сенка со иста нијанса како светкавата. На крај нанаесете тенка линија која ќе ја прати формата на окото светло сјајна сенка под долните трепки – така вашите очи ќе добијат поубав сјај, но тогаш немојте да нанесувате маскара на долните трепки.

Поврзани статии

Back to top button