Убави вести

Се двоумите што да им подарите на најсаканите за 8ми март?

Осмомартовски гифт боксови од ONE MADE, One can social business, „ЕДНА ПРАВИ“ првата иновативна, социјална компанија во Македонија!

ЗАТОА ШТО ПРИТИСОКОТ ЗА РАМНОПРАВЕН СВЕТ, ВКЛУЧУВА И ДОСТАПНОСТ ДО МУДРА, ОРГАНСКА И ФРАЕРСКА ГРИЖА ЗА КОЖА.

“ROW FOOD FOR SKIN BOX”

* СИРОВ, ОРГАНСКИ КАКАО ПУТЕР ЗА ЛИЦЕ:
антиоксидант,
антиинфламатор,
сиров нутритиент,
детоксифицира,
оживува,
хидрира,
анти-ејџинг,
подмладува,
навлажнува,
антисептик,
антибактерицид,
еменски,
антиспазмодичен.
ФИТОСТЕРЕЛИ/СТИГМАСТЕРОЛ, ОМЕГА 3,ОМЕГА 6 ВИТАМИН К, ВИТАМИН Е, ВИТАМИН Ф,
ПАЛМИТОЛЕЈНА КИСЕЛИНА, АРАЧИДНА КИСЕЛИНА.

* КОНДИЦИОНЕР ЗА КАПЕЊЕ ОД ЦИМЕТ:
Четири пати помасен сапун од сите останати, во форма на кондиционер за капење, збогатен со цимет:
лекува акни, мозолки,
смирува и храни сувата кожа,
комплексен зајакнувач, омекнувач
намалува фини линии, бори и подмладува
спречува инфекции на кожата и лекува рани,
третира груба кожа,
избелува и изедначува

* ЈАДЛИВ, КЕНДИ СКРАБ ЗА УСНИ, ОД СЛАТКИ БАДЕМИ И КОКОС:
за најмеки усни во секое време од годината. кокосовите ливчиња нежно пилингуваат а путерот од кокос навлегува најдлабоко во сите словеи на кожата заедно со маслото од слатки бадеми, и така ја храни и долготрајно ја негува кожата на усните. На крај слободно може да си го изедете, наздравје!

Поврзани статии

Back to top button