МодаУбави совети

Потребно ви е нешто ново, интересно, ефектно и тренди?

Потребно ви е нешто ново, интересно, ефектно и тренди? Можете да го постигнете тоа со комбинирање на необични парчиња со идентичен дизајн во една целина. Во оваа варијанта, не ви треба ништо повеќе од добар пар чевли или чизми.

Еве неколку предлози:

Доколку сакате минимализам оваа комбинација е створена токму за вас! Бело на црно е секогаш одлична идеја. Не заборавајте да го надополните овој уникатен изглед со црвени штосни чевли.

Фустан преку панталони е веќа стара приказна. За да изгледате ултра модерно облечето го фустанот со долга сукња. Карирано е секогаш во мода!

Романтичен цветен дезен. Елегантен фустан и панталони со широки ногавици не бараат ништо друго освен тренди и впечатливи чевли.

Стилски спортска комбинација комбинирана со уникатни чизми? Одлична идеја.

Карирано во сите нијанси е ин. Кратка карирана тиролка одлично одговара со елегантни чизми во јака боја.

Поврзани статии

Back to top button