ЖивотУбави совети

Печени здрави палачинки од спелта пченица!

Поради брзиот начин на живот често знаеме да не посветиме внимание што и кога јадеме. Важно е, но често пати го игнорираме фактот дека здравјето доаѓа од уста.

Состојки:

Органска смеса за палачинки од спелта пченица

Млеко од соја

Какао

Намаз од одмиленото овошје

Ванила бурбон стапчиња

Смесата за палачинки се меша со 350мл млеко од соја со ванила. Се додава какао. Откако ќе се добие хомогена смеса се ренда од бурбон ванила стапчето. На средна температура во обложена тава со хартија за готвење се печат палачинките. Се филуваат со намаз по желба.

 

 

 

Поврзани статии

Back to top button