МодаУбави совети

Парчињата облека кои се актуелни на Инстаграм

Нема девојка која не „дреме“ на Инстаграм со часови барајќи инспирација за нејзините аутфити или пак идеално парче облека кое мора да се купи од следната плата. 🙂

Оваа година, сведоци сме на различни трендови кои се толку нежни и шик, а бранот на добра мода секако најактуелен е на социјалните мрежи.

Од Австралија, Азија, Европа па се до Америка и Канада на Инстаграм има неколку парчиња облека кои се апсолутен хит оваа сезона.

Па, доколу си ги сликате комбинациите и се фалите со нив на Инстаграм, еве што мора да имате во плакарот:

Кратко фустанче на пруги

https://www.instagram.com/p/BWVBaidFq3Q/

Фустан со карнери

https://www.instagram.com/p/BVm4xEMlXVr/

Boyfriend фармерки или панталони

https://www.instagram.com/p/BWNW5B7D01x/

Полукружна чанта

https://www.instagram.com/p/BVN8zyiAyCs/

Бела маичка со кратки ракави и голем дизајнерски потпис

https://www.instagram.com/p/BTzXho9ghaE/

Впечатливи и уникатни патики

https://www.instagram.com/p/BVtvhYOgpwK/

Кошули и блузи со ѕвонести ракави

https://www.instagram.com/p/BU-K–Agvyi/

Ретро бикини

https://www.instagram.com/p/BUXP6pOgzRu/

Чевли со врвки

https://www.instagram.com/p/6ycUxbTGLZ/

Поврзани статии

Back to top button