ЖивотУбави совети

Овие десет намирници немаат рок на употреба: Некои ќе ве изненадат

А дали знаевте дека постојат намирници кои немаат рок на траење? Доколку ги имате во кујната, не грижете се за нивниот датум на истекување, само внимавајте на кое место ги чувате. Во продолжение прочитајте за кои производи станува збор.

Сол

Ориз

Грав

Мед

Јаболков оцет

Густин

Екстрат од ванила

Шеќер

Жестоки пијалоци

Соја сос

Поврзани статии

Back to top button