МодаУбави совети

Ова вечно парче гардероба изгледа одлично во секој момент од годината!

Цветниот фустан е неопходен дел за летните денови, а избравме неколку одлични модели од понудата за оваа година. Дело кое никогаш не излегува од мода и се ажурира секоја сезона, се разбира, е цветната облека. Тоа е клучното парче во секоја гардероба, а особено сакаме да го носиме во лето во разни формални и неформални комбинации.

Можете да носите цветен фустан во зима со чизми налик чорапи или со чизми изработени од кожа. Во пролет тие изгледаат одлично со ниски чизми до глуждовите или мокасини, додека пак можете да ги носите преку лето со сандали, папучи, еспадрили или дури и боси(на плажа) 🙂 . Тоа вечно парче гардероба ќе изгледа одлично во секој случај!

 

Поврзани статии

Back to top button