Убави вести

Моќта на исполнетата желба е посилна од сè!

 

Ајде да бидеме причина за многу насмевка на детските лица кои се борат за своето здравје!

Лајонс Клубот Дуња оваа среда (03.05) во соработка со Фондација Златна Рипка организира хумантирна забава која ќе се одржи во Клуб 43 (поранешна Штала) со почеток од 20 часот.

Организаторите на оваа забава веруваат дека моќта на исполнетата желба е посилна од се. Сите собрани средства од настанот ќе се донираат за дечињата кои се лекуваат на одделот за Онкологија на Клиниката за детски болести. За вечерта да биде позабавна организаторите најавуваат музичка програма и богата наградна игра за сите гости. За добрата забава ќе се погрижат Браво Бенд, Маријан Петровски и Девана Нардели.

 

 

Поврзани статии

Back to top button