ДомУбави совети

Која боја ќе преовладува во домовите идната година?

Иако до крајот на годината имаме нешто повеќе од два месеца, време е да ги најавиме трендовите за идната.

Што се однесува до уредувањето на домовите, идната година апсолутен хит ќе биде една неочекувана нијанса.

Станува збор за бојата наречена Black Flame ili Black Indigo. Ова е ептен темна нијанса на сината боја која речиси преминува кон црна, но делува отмено, гламурозно и богато.

https://www.instagram.com/p/BaCnviijWkj/

Експертите за уредување советуваат оваа боја да ја употребите на ѕидовите, да набавите завеси во оваа нијанса или перничиња за седмоседот.

Па, како ви се допаѓа бојата која идната година ќе биде во тренд?

Поврзани статии

Back to top button