МодаУбави совети

Кое е омиленото парче гардероба за оваа сезона?

Изгледа набрзина од кратки летни маички преминавме во долги, дебели и топли џемперчиња.

Не очајувајте, есента е идеално годишно време за комбинирање.

Летните здолништа и тенки фармерчиња надополнете ги со кратко или долго, но задолжително широко џемперче кое не само што ќе ве згрее туку во него со сигурност ќе се чувствувате и комотно. Подгответе се психички за студените денови кои набрзо ќе ни затропаат на врата, но и со време набавете си интересни џемперчиња во повеќе бои.

И, не заборавајте, оваа сезона апсолутен моден погодок ќе бидат широките модели и пастелните нијанси! Признајте, џемперите ви се омиленото парче гардероба во студените денови.

Поврзани статии

Back to top button