Убави вести

Тропико бенд во Скопје!

КОНЦЕРТ НА ТРОПИКО ВО СКОПЈЕ

ДВОЧАСОВЕН АУДИ-ВИЗУЕЛЕН СПЕКТАЛ СО ЕДНА ОД НАЈПОПУЛАРНИТЕ МУЗИЧКИ ГРУПИ НА БАЛКАНОТ

Почитувани,
Со задоволство Ве информираме дека после многу фестивали, после концертот во Белградска Комбанк Арена пред 20.000 посетители, после настапите ширум Балканот и Европа и после успешната Америчка турнеја момците од ТРОПИКО решија во знак на благодарност за 16 годишната поддршка да ја израдуваат и својата публика во Македонија со феноменален
музичко – сценски спектакл.

Имено, на 28ми април со почеток во 21 часот во ВИП Арената во Скопје, Македонската публика ќе има можност да ужива и да се забавува со најголемите хитови на ТРОПИКО. Покрај последниот сингл “Haluciniram“ кој ја одбележа претходната година, ТРОПИКО ќе ја подсетат публиката и на своите стари хитови “Misliću na tebe“,“Sve moje zore“ “Zauvek tvoj“ “Paranoja“…

На 28ми април во ВИП Арената во Скопје не очекуваат 2 часа одлична свирка и оригинлно аудио-визуелно доживување, какви всушност се и самите момци од ТРОПИКО.

Тројца наши верни читатели ќе добијат по два гратис билети!

Поврзани статии

Back to top button