МодаУбави совети

Веќе не е ин бела венчаница!

Оние кои ја следат модата веќе се запознаени со фактот дека белата класична венчаница не е повеќе во центарот на вниманието. Се експериментира и се додаваат светли и пастелни бои на оние едноставни и класични модели за веначници. Чипка, бисер и монистра во друга боја е одличен рај за очи. Небо плавата боја е моментално голем хит кога станува збор за свадбени фустани.

Фустаните изработени во светло плава нијанса зрачат со елегантност и префинетост мора да признаете. Ако се подготвувате за свадба и се двоумите за моделот и бојата во продолжение ви одбравме неколку фотки од ултра модерни и впечатливи а сепак нежни венчаници.

Поврзани статии

Back to top button