ЖивотУбави совети

Се подготвува за 15 минути и нуди прекрасен вкус!

Уште веднаш можете да ја направите оваа супер брза и вкусна торта. Потребни ви се само 15 минути за подготовка.

Потребно е:
150 гр пишкоти

2 пудинзи од карамела

100 гр чоколадо

600 мл млеко

1 лажица мед

Подготовка:
Ставете го млекото да зоврие и сварете го пудингот, па додадете го чоколадото во врелиот пудинг и изедначете го добро.

Скршете ги бисквитите во пудингот, добро измешајте.

Покријте мал плех за печење со фолија, а потоа наредете ги бисквитите и филот во плехот па одозгора израмнете го филот и добро протресете го плехот за печење. Покријте го одозгора со фолија и оставете да се излади добро.

Украсете по желба – може со малку шлаг – послужете го ладен и уживајте во одличниот вкус …

Поврзани статии

Back to top button