Убави вести

Ѕирнете ја велигденската декорација во домот на pepe_s.place

Православните христијани го слават најубавиот празник Велигден. Домаќинките ги бојадисаа своите јајца и се пофалија со фотографии на социјалните мрежи.

Денес ви го претставуваме Инстаграм профилот pepe_s.place кој е место за инспирација, рај за очи!

Ѕирнете мал дел од креативната велигденска бајка во домот на Александра каде преовладуваат велигденски мотиви, шарени јајца, зајчиња, колачиња и низа украси во духот на празникот Велигден.

Станот на Александра е уреден со внимателно одбрани детали, а секој празник е декориран со тематски мотиви. Овој Велигден нивниот дом е декоративно катче со мирис на мир и спокој.

Поврзани статии

Back to top button