ЖивотУбави совети

Исфрлете ја вишокот вода од вашиот организам!

Повеќето од нас имаат проблеми со вишок вода во телото, дури и без да го знаат тоа!

Овој чај се користи уште од античко време. Се покажал како најефикасен во елиминирањето на вишокот на вода и кај жените кои имале болки во бубрезите.

Состојки потребни за подготовка:

-1 литар вода
-4 лажици магдонос

Ставете ја водата во тенџере да проврие на шпоретот.

Кога водата ќе почне да врие, додадете 4 супени лажици сецкан магдонос.

Нека магдоносот се вари 5 минути.

Кога ќе поминат 5 минути тргнете го од шпоретот и отстранете го магдоносот од чајот. Може да се префрли во стаклено шише и да се олади.

Чајот се пие без шеќер!

Поврзани статии

Back to top button