МодаУбави совети

6 тајни на најсофистицираните и најживописните жени во светот!

Парижанките имаат елегантна воздржаност и заведување, и важат за најсофистицираните и најживописните жени во светот. Ништо од ова не е чудно, имајќи предвид дека Франција е дом на најпознатите модни куќи, а многу модни икони потекнуваат од Франција, од градот на светлината и љубовта. За среќа, не ви е потребна промена на живеалиштето. Можете лесно да ги практикувате нивните модни правила каде и да сте.

1. Секогаш носете очила за сонце

Нека овој моден додаток биде шлаг на торта на секоја од вашите дневни комбинации. Ако сакате да изгледате како нив, изберете очила со поинтересна рамка.

2. Носете ниски потпетици

Парижанките нема да ја жртвуваат удобноста и здравјето на нозете. Избирајте ниски потпетици и имајте лесен чекор во текот на целиот ден.

3. Позајмете модно парче од машкиот плакар

Нема ништо посекси од машки костум или кошула на гола женска кожа. Наполнете го со црвен кармин, бисери и голема насмевка.

4. Инвестирајте во мал црн фустан

Ова легендарно модно парче облека се носи уште од 1930-тите, а во денешно време понудата е огромна, секоја жена може да го најде нејзиниот совршен мал црн фустан.

5. Носете морнарски дезени

Овој дезен на линии никогаш не излегува од мода, и изгледа одлично за апсолутно секој прилика. Дури и наједноставната кошула со кратки ракави може совршено да се комбинира со широки панталони и сандали со неутрална боја. Како точка на оваа комбинација, додадете пристоен златен накит и црвен кармин.

6. Помалку е повеќе

Не претерувајте. Инвестирајте во класични и квалитетни парчиња облека, не претерувајте со бои и модни додатоци и почнете да ја цените едноставноста која ќе ви овозможи вистинска елеганција и женственост. 

Поврзани статии

Back to top button