МодаУбави совети

Џемперот кој ги освои познатите дами

Дамите кои ја следат модата ја сакаат есента затоа што таа носи многу можности за комбинирање и создавање стилски комбинации но и за покажување на сите трендовски парчиња кои ќе ја одбележат сезоната.

Оваа есен, сведоци ќе бидеме на еден интересен и воочлив тренд на кој не останаа рамнодушни ни познатите дами како Алесандра Амброзио, Изабеил Фонтана и Изабел Гуларт.

Станува збор за џемпери со натписи кои оваа есен ќе бидат голем хит. За овој тренд најзаслужна е дизајнерката Алберта Ферети која на почетокот од оваа година ја претстави колекцијата на џемпери и пуловери со натписи по кои полудеа манакенките, модните блогерки и девојките кои сакаат да бидат ин.

Поврзани статии

Back to top button