ЖивотУбави совети

Кои производи се задолжителни во вашиот козметички несесер?

Ретко која жена не носи несесер со козметика во својата чанта. Некои жени ги носат сите шминки насекаде со нив, некои само оние нешта потребни за корекција на шминката во текот на денот. Но, постојат неколку производи кои треба да бидат задолжителни во вашиот несесер за секогаш да изгледате негувано и убаво.

Во својот козметички несесер секогаш имајте матирачка пудра која инстантно ќе направи да исчезне непријатноста која ја создава масната и комбинирана кожа. Идеална пудра за оваа намена е транспарентната камена пудра на AURA, од линијата GEISHA.

За да изгледате свежо во секое време од денот, во несесерот задолжително ставете и руменило. Наш предлог е руменилото GEISHA Mononoke кое со своите топли нијанси ќе му даде свежина на вашето лице. Се разбира, за нанесување на руменилото задолжително е четката со капак на AURA која нема да направи неред во вашиот несесер и е толку многу практична.

И се разбира, на крај, ставете малку сјај за усни за да изгледате младолико, свежо и убаво. Наш предлог е ABSOLUTE SHINE 516 Candy uApple, нијанса совршена за овој период од годината. Додадете и насмевка и подготвени сте да освоите многу погледи.

Поврзани статии

Back to top button