ДомУбави совети

Што да промените во домот?

Розовата боја го зарази целиот свет! Бејби розовата стана вистински хит за модните аутфити, но и за уредување на ентериерите во рестораните, кафетериите, во домовите, а она што е највпечатливо и најинтересно е што фасадите на зградите и куќите стануваат розови.

Време е да ги збогувате со розовите наочари, навистина се станува розово и без нив!

Во продолжение ви нудиме неколку фотки кои со сигурност ќе ве инспирираат и мотивираат да ставите барем неколку розови детали во домот. Бејби розовата е рај за очи, мора да признаеме, се вљубивме на прв поглед.

Оваа пастелно розова нијанса нуди спокојство и стабилност, не е случајно хит во целиот свет! 

Поврзани статии

Back to top button