МодаУбави совети

Трендови за убавина кои ќе ја одбележат 2018!

  1. Сјајни усни. Сезоната на светкава шминка започнува заедно со почетокот на сезоната на празниците. Ако лани беа во тренд мат моливчиња за усни и мат кармини, оваа година апсолутен хит ќе се сјаевите за усни. Сјајни усни со светки или без се зависи од вас.
  2. Долга коса. Супер долга коса ќе е во тренд наредната година. Па доколку сте решени да ја скратите направете го тоа само на врвовите, нека биде вашата коса долга, но и здрава. Редовно освежувајте ја со природни маски за коса.
  3. Хајлајтер. Овој комзетички призвод менува руменило, сенка и бронзер. Во 2018 ќе е апсолутен хит. Веќе започнаа да се појавуваат и нови нијанси меѓу кои е и розовата која ќе биде најпопуларна наредната година.
  4. Брановидна фризура. Заборавете на пеглите за исправување и на трошењето премногу време. Следната година вистински хит ќе биде “неуредна” брановидна фризура.

Поврзани статии

Back to top button