Убави книги и филмови

Филм за убав ден

Денеска ви предлагаме да изгледате еден мистериозен психолошки трилер кој ќе го задржи вашето внимание се до последната секунда.

Филмот ја следи приказната за Индија Стокер, чиј татко ќе почине под неразјаснете околности, а нејзиниот чичко Чарли, за кој таа претходна не знаела дека постои, ќе се всели во куќата каде таа живее заедно со нејзината чудна мајка. Индија почнува да се сомнева дека овој мистериозен човек крие нешто…

Главните улоги во филмот „Stoker“ ги толкуваат Миа Васиковска, Никол Кидман и Метју Гуди, а режисер е Парк Чан.

Поврзани статии

Back to top button