Убави книги и филмови

Филм за убав ден

Доколку сакате драми, ова е филмот за вас!

Остварувањето “Collateral Beauty“ е филм режиран од Дејвид Френкл, а сниман е по сценарио на Алан Лоеб. Во филмот, главните улоги ги толкуваат фантастични актери како Вил Смит, Едвард Нортон, Кира Најтли, Мајкл Пена, Наоми Харис, Кејт Винслет, Хелен Мирен…

Филмот ја следи приказната на еден татко кој ја загубил својата ќерка, се бори со страшна депресија и се обидува да се соочи со болката со тоа што му пишува писма на Времето, Смртта и Љубовта.

Фантастична драма која нема да ве остави рамнодушни и ќе ве натера да ја изгледате уште еднаш!

 

Поврзани статии

Back to top button