Убави книги и филмови

Филм за убав ден

Одбравме супер забавен филм кој ќе ви го разубави денот максимално.

Ова филмско остварување во режија на Зак Браф е римејк на истоимениот филм од 1979 година. Главните улоги ги толкуваат Морган Фриман, Мајкл Кеј и Алан Аркин.

Што се случува кога тројца пензионери кои се пријатели целиот живот ќе одлучат да ограбат банка откако ќе дознаат дека западнале во страшна финансиска криза?

Поврзани статии

Back to top button