Убави книги и филмови

Филм за убав ден

За оние кои обожаваат биографски драми со многу емотивни моменти, овој филм со сигурност ќе ви се допадне.

Нашиот денешен предлог филм е сниман по сценарио и во режија на Синтија Морт, а главните улоги ги толкуваат Зое Салдана и Дејвид Ојелово.

Филмот ја следи приказната за една од најпознатите џез музичарки, Нина Симон, тешкиот пат до славата и врската со нејзиниот менаџер Клифтон Хендерсон.

Поврзани статии

Back to top button