Убави книги и филмови

Филм за убав ден

За денеска одбравме мистериозен трилер филм кој ќе ве воодушеви и долго ќе го раскажувате.

Шпанскиот филм “The Hidden Face“ или „La Cara Oculta“ е режиран од Анди Баис, а главните улоги ги толкуваат Куим Гутиерес, Мартина Гарсија и Марија Соледад Родригес.

Филм за тоа до каде може да оди една жена…

Еден познат диригент ќе мора да го прифати фактот дека неговата девојка исчезнала без трага и сите обиди да ја пронајде се безуспешни. И додека се обидува да ја заборави старата љубов со помош на нова девојка ќе открие дека во неговата куќа се случуваат доста чудни работи…

Поврзани статии

Back to top button