Убави книги и филмови

Филм за убав ден

За денеска одбравме супер комедија која ќе ве насмее до солзи…

Гледајте го филмот “Walk Of Shame“. Меган е млада новинарка која е згодна, атрактивна, интелигентна… Една вечер после многу испиени пијачки ќе заврши во станот на еден странец и ќе биде приморана да го напушти станот. Останува без нејзините документи, пари, телефон, автомобил. И сето тоа немаше да биде толку страшно ако за осум часа не требаше да пристигне на најважното интервју за работа во нејзиниот живот… Комедија која ќе ве забавува и ќе ви покаже дека и русокосите се забавни и паметни.

Режијата и сценариото се на Стивен Брил, а главната улога ја толкува Елизабет Бенкс.

Поврзани статии

Back to top button