Убави книги и филмови

Филм за убав ден

Денешниот предлог филм е драма која е снимана според вистинска приказна и која ќе ви го насолзи очите.

Едно мало девојче има сериознен здравствен проблем. Нејзиното семејство очајно се обидува да најде решение. И додека очите се полнат со солзи, одеднаш се појавува чудо.

Филмот е во режија на Патриша Риген, а главните улоги ги толкуваат Џенифер Гарнер, Кајли Роџерс и Мартин Хендерсон.

Поврзани статии

Back to top button