Убави книги и филмови

Филм за убав ден

За убав петок, избравме биографска драма која со сигурност ќе ви се допадне.

Филмот е сниман според вистинската приказна за тајната љубов на големиот писател Чарлс Дикенс. На врвот од својата кариера, средовечниот и оженет Дикенс запознава една актерка која ќе му биде љубовница се до неговиот последен здив…

Главните улоги ги толкуваат Ралф Фајнс и Фелисити Џоунс.

Поврзани статии

Back to top button