Убави книги и филмови

Филм за убав ден

Филмот кој го одбравме за денеска е една одлична емотивна драма која ќе ве трогне. Филмот е сниман според книгата на Дајан Акермен која е светски бестселер и е базирана врз вистински трагични настани.

Ова ремек – дело на режисерката Ники Каро ја следи приказната за еден чувар во зоолошката градина во Полска и неговата сопруга кои за време на Втората Светска војна ќе им помогаат на луѓето и животните да се спасат од нацистите.

Главните улоги ги толкуваат Џесика Честејн, Даниел Брул и Џоан Хелденберг.

Поврзани статии

Back to top button