Убави книги и филмови

Филм за убав ден {09.08}

За денеска избравме една рмантична комедија во која играат многу познати актери.

Филмот е режисерско дело на Том Воген, а главните улоги ги толкуваат Пирс Броснан, Џесика Алба и Салма Хајек.

Филмот ја следи приказната за еден професор кој се впушта во еден доста чуден љубовен триаголник каде главните ривалки се две сестри.

Поврзани статии

Back to top button