Убави книги и филмови

Филм за убав ден

За совршена неделна вечер избравме една нова крими драма со комични елементи!

Во овој филм главните улоги ги толкуваат маестралните Вуди Харелсон, Овен Вилсон и Мартин МекКен, а зад режијата стои самиот Харелсон.

Она што е интересно е што овој филм е првиот во историјата кој беше прикажан во киносалите на 19. јануари годинава во живо од сет, односно без монтажа и постпродукција.

Приказната го следи Харелсон кој доживува една чудна авантура во Лондон и по игра на случајности завршува во затвор

Поврзани статии

Back to top button