Убави книги и филмови

Филм за убав ден

За денеска избравме една интересна драма која раскажува многу моќна приказна.

Еден штотуку разведен писател се фасцинира од новиот оперативен систем на неговиот компјутер. Неговата лична виртуелна асистентка се вика Саманта и знае многу работи, дури и да допре длабоко во неговите душа и ум. Дали човек може да се вљуби во виртуелна асистенка и што би се случило тогаш? Откријте во филмот!

Филмот “Her“ е режиран од Спајк Џонс, а главните улоги ги толкуваат Жаокин Феникс, Ејми Адамс и Скарлет Јохансон.

Поврзани статии

Back to top button