МодаУбави совети

Трендовско парче кое мора да го имате во плакарот!

Мантилите се класично парче облека и модата никогаш нема да им помине, а оваа сезона се голем хит.

Сепак, би требало да подзаборавите на класичниот барбери модел и да си дозволите уникатен и штосен модел на мантил. Во тренд ќе бидат мантили со флорален принт, во пастелни нијанси, оние кои се комбинација од два различни материјали и карираните.

Најголемата предност кај ова парче облека е што буквално одговара со се: може да го носите со фармерки и маичка со принт, но и да го облечете над вашиот омилен мал црн фустан!

Поврзани статии

Back to top button