ЖивотУбави совети

Супер идеја за денешниот ручек

Имаме супер идеја за вкусен ручек која вреди да ја пробате!

Потребни ви се 400 гр. сварено бело пилешко месо, 3 моркови, главица кромид, 250 гр. брокули, еден домат, 3 сварени компири, 2 јајца, масло, сол, црна и црвена бибер.

Лукот пропржете го со малку масло и црвена бибер.

Останатите состојки, освен јајцата исецкајте ги на парчиња. Потоа сите состојки, освен јајцата ставете ги во тава намачкана со масло. Ставете ги на печење во загреана рерна на 200 степени. Печете 25 минути, па пота одозгора ставете ги јајцата и печете уште 5 до 10 минути.

Поврзани статии

Back to top button