Убави вести

Природен пчелин мелем кој ги третира сите промени на кожата

Пчелин мелем кој ефективно делува врз секаков вид кожни проблеми. Мелемот е органски и нема рок на употреба. 

  • Со редовна употреба можете да ги намалите дамките од стареење и пегите на вашите раце на 100% природен начин.
  • После секоја депилација или бричење, многу од жените имаат проблем со иритација која се појавува на кожата – решението е тенок слој Пчелин Мелем.
  • Ефикасно делува врз пеленски осип и сува детска кожа.
  • Смирува секаков вид воспалителни процеси.
  • Лекува посоперативни рани и лузни.
  • Ги олеснува симптомите на псоријаза.
  • Против брчки, тврда и испукана кожа.
  • Делува врз изгореници и опекотини.
  • Ја поттикнува природната способност на кожата за регенерација.
  • Антимикозно и антисептично дејство

Има долготраен ефект и после неговото употребување – Пчелин Мелем 

 

Се нанесува наутро и навечер на чисто лице и тело. 

Поврзани статии

Back to top button