МодаУбави совети

Постигнете ултра секси изглед!

Зимата што помина ги обожававме модните парчиња кои имаа дел со шнирeње. Оваа пролет повторнo ќе уживаме во нив. Дали ќе се одлучите за маички, здолништа кратки или подолги или пак, за фустанчиња нема да погрешите. Гарантираат ултра секси изглед. Може да ги носите за дневни прошетки или за вечерни излегувања.

Ваквите парчиња облека се комбинираат речиси со сите парчиња од вашиот плакар, како обични памучни маички, тесни панталони, широки здолништа…Доколку сте доволно храбри одберете здолниште со шнирење или кошула со врвки која го потенцира деколтето. Доколку сепак сакате комбинацијата да не биде премногу силна, одберете ги блузите кои се шнират на ракавите или на грбот.

Поврзани статии

Back to top button