МодаУбави совети

Погледнете што ни донесе модата – високи потпетици со кратки чорапи!

Модните икони ширум светот со задоволство го промовираа овој моден тренд – чевли на штикла со чорапи во различна боја!

Гледајќи фотографии од светот и следејќи ја светската мода може да се забележи дека и на најважната модна писта – улицата, веќе сите ги носат и храбро ги комбинраат. Со сукњи и панталони, шорцеви и фармерки.

Ништо не ни преостанува освен да собереме храброст и да го најавиме овој моден тренд и кај нас. Можеби на прв поглед ви изгледа чудно, но пробајте да искомбинирате, ќе се вљубите, сигурни сме!

Поврзани статии

Back to top button